Karalienei autovadītāja tiesību nebija, nav un nebūs

KARALIENEI AUTOVADĪTĀJA TIESĪBU NEBIJA, NAV UN NEBŪS

Lielbritānijas karaliene Elizabete II ir kaislīga autobraucēja jau no pirmajiem pilngadības brīžiem, turklāt 2.pasaules kara laikā pat apguva šofera un auto mehāniķa darbam nepieciešamās zināšanas. Autovadītāja tiesības gan viņa tā arī nekad nav ieguvusi.

Lai gan karalienei ļoti patīk braukt ar auto, vadītāja apliecības viņai nav. Kā izrādās, tā nemaz viņai nav nepieciešama. Jautāsi, kādēļ tā? Tādēļ, ka ikviena jaunieša kārotais dokuments Lielbritānijā tiek izsniegts karalienes vārdā.

Tas pat attiecas arī uz pasi, kas tiek izsniegta Viņas Majestātes vārdā un karalienei nav.

Jāteic gan, ka varbūtība kādam policistam apturēt auto, pie kura stūres sēž pati viņas majestāte bez tiesībām, ir tuvu nullei. Londonas ielās un ārvalstu vizītēs karaliene vienmēr ir pasažieris un pie stūres sēžas tikai karaliskajos lauku īpašumos, priekšroku dodot kādam no saviem Jaguar, Range Rover vai Land Rover. Tas, kā var pārliecināties, spiežot uz zemāk pievienotās saites, ir karalienes iecienītākais auto zīmols jau kopš seniem laikiem. 

Lai gan karaliene Elizabete II šogad svinēs 95 gadu jubileju, viņa vēl salīdzinoši nesen tika manīta personīgi braucam ar auto. Koronavīruss un ar to saistītie ierobežojumi gan ir ieviesuši būtiskas izmaiņas ikdienas paradumos, taču vēl pirms nepilniem diviem gadiem Vindzorā karaliene bija šoferis.

Vai vēl kādreiz redzēsim karalieni pašu braucam ar auto, ir atklāts jautājums. Var vienīgi piebilst, ka arī viņas vīrs, princis Filips ir kaislīgs autobraucējs. Kungs, kurš šogad 10.jūnijā svinēs 100. dzimšanas dienu, pirms dažiem gadiem pat iekļuva dramatiskā avārijā, kurā viņa vadītais Land Rover pēc sadursmes ar citu auto apgāzās. Savā ziņā laba reklāma Land Rover, jo princis neguva nekādas traumas, vienīgi pēc ilgākām pārdomām tomēr nolēma cienīt savu vecumu un no turpmākas autobraukšanas atteikties.