Defender kronēts par Sieviešu pasaules gada auto 2021

DEFENDER

Defender ir atzīsts par Sieviešu pasaules gada auto 2021 (Women’s World Car of the Year (WWCOTY)) galvenā titula ieguvēju. Šī uzvara ir pirmā reize, kad Land Rover ir izcīnījis augstāko godalgu šajā konkursā, un ir jaunākais sasniegums starptautisko apbalvojumu virknē, ko saņēmis visspējīgākais Land Rover modelis.

Defender joprojām saglabā patiesu celmlauža garu, kas vairāk nekā 70 gadus ir bijis Land Rover firmas zīme, un 21. gadsimtā uzstāda jaunu latiņu. Ikonisks nosaukums, veidols un spējas – automobilis ir pieejams vairākās virsbūves konfigurācijās un ir personalizējams, izvēloties kādu no četrām aprīkojuma pakotnēm.

WWCOTY ir vienīgais automobiļu konkurss pasaulē, kura žūrijā ir tikai un vienīgi sievietes – 50 autožurnālistes no 38 valstīm piecos kontinentos, kuras izvērtē labākos jaunos auto modeļus. Neskaitot iegūto galveno titulu, jaunais Defender šajā konkursā uzvarēja arī labāko vidējā izmēra apvidus automobiļu nominācijā.

DEFENDER

Juste Šataite, “Jaguar Land Rover” mārketinga vadītāja Baltijas valstīs: “Tas ir liels gods visai komandai un atalgojums par smago darbu, kas ieguldīts tik spējīga automobiļa izstrādē. Defender jau ir ieguvis vairāk nekā 50 starptautiskās balvas, kas liecina, ka mūsu redzējums par 21. gadsimta Defender bijis pareizs. Jaunais Defender apvieno ar neko citu nesajaucamu veidolu un vismūsdienīgākās tehnoloģijas modelī, kas respektē tā vēsturisko mantojumu un sniedz patiesas Land Rover spējas.”

Marta Garsija, WWCOTY priekšsēdētāja: “Leģendārais modelis ir pārtapis jaunā paaudzē. Defender vairs nav tikai apvidus automobilis, ar kuru šķērsot Amazoni vai doties tuksnesī. Jaunais modelis ļauj braukt pa ceļu ar tādu pašu komfortu kā luksusa sedans. Šī iemesla un vēl arī tā tehnoloģiju dēļ jaunais Defender ir atzīts par Sieviešu pasaules gada auto 2021.”

Iepriekšējā Defender modeļa robustums ir saglabāts automobiļa interjerā, uzsvaru liekot uz vienkāršību un praktiskumu. Defender 110 nodrošina piecu, sešu un 5+2 sēdvietu konfigurāciju, savukārt versija 90 ir spējīga uzņemt sešus pasažierus automobilī un kopgarums ir salīdzināms ar kompaktu ģimenes hečbeku.

Jaunā Defender spējas bezceļa pārvarēšanu un ikdienas braukšanas komfortu paceļ jau citā līmenī. Tā pamatā ir Land Rover izturīgā D7x alumīnija platforma – markas vēsturē visizturīgākā virsbūves struktūra, un progresīvās pilnpiedziņas tehnoloģijas un modernie spēka agregāti nodrošina neatkārtojamas spējas. Tā rūpīgi noslīpētā vadāmība nodrošina baudpilnu braukšanu un pirmšķirīgu komfortu uz jebkura ceļa seguma. Savukārt Euro NCAP eksperti drošības vērtējumā jaunajam Defender ir piešķīruši piecas zvaigznes.

Progresīvie Ingenium saimes benzīna dzinēji un ekoloģiski pilnveidotie dīzeļmotori nodrošina, ka Defender ir jauda, kontrole un efektivitāte jebkurā vidē, savukārt uzlādējamā hibrīda (PHEV) piedziņa nodrošina pilnīgi klusu un pilnībā elektrisku braucienu 43 kilometriem. Turklāt V8 benzīna motors ar kompresoru jaunajam Defender paver vēl nebijušus veiktspējas un braukšanas azarta apvāršņus.

DEFENDER

Mūsdienīgās tehnoloģijas apvelta Defender ar 21. gadsimtam atbilstošu savienojamību. Jaunās paaudzes elektrificētā automobiļa arhitektūra (EVA2) darbojas apvienojumā ar programmatūras bezvadu atjaunināšanu (SOTA), nodrošinot, ka Defender vienmēr ir pieslēgts internetam un ir ar visjaunākajiem uzlabojumiem. Intuitīvā Pivo Pro informācijas un multimediju sistēma ir ar vienkāršu izvēļņu struktūru un visbiežāk lietotajām funkcijām ļauj piekļūt no sākuma ekrāna, bet viegli pielāgojamajiem izkārtojumiem ir nepieciešamas uz pusi mazāk ievades soļu nekā iepriekš.

Defender saimē tagad ietilpst Defender 90 un Defender 110, kā arī 90 un 100 Hard Top komerctransporta versijas, savukārt 525 zirgspēku jaudīgais Defender V8 apvieno Land Rover raksturīgās bezceļu spējas ar sportisku veiktspēju un speciāla regulējuma balstiekārtu azartiskākai braukšanai.

Kopš tā debijas jaunais Defender ir izcīnījis vairāk nekā 50 pasaules mēroga balvas, ieskaitot Top Gear Gada auto 2020 titulu, Motortrend Gada SUV 2021 un Autocar Labākais SUV 2020. Konkursā Latvijas gada auto Defender uzvarēja nominācijā “4 x 4 Apvidus Auto 2021”.

DEFENDER