Jaunais Range Rover iegūst prestižo Gada sērijveida auto dizaina balvu

JAUNAIS RANGE ROVER IEGŪST PRESTIŽO GADA SĒRIJVEIDA AUTO DIZAINA BALVU

Augstākā atzinība: Jaunajam Range Rover piešķirta Car Design Review galvenā balva par īsteni moderno, bet atpazīstamo formu

Atzinība nozares profesionāļu vidū: Konkursa žūrijā strādāja vadošie pasaules klases dizaineri, arī no tādām kompānijām kā Polestar un Lamborghini

Vairāki apbalvojumi: Labāko krāsu, materiālu un apdares (CMF) izstrādes komandas balva kopīgi piešķirta Range Rover SV un Defender, savukārt Kens Gans no Jaguar Land Rover ieguva Neatklātā talanta balvu

Tikko iznākušajā izdevuma Car Design News ikgadējā Car Design Review gadagrāmatā triumfa laurus plūcis jaunais Range Rover, iegūstot prestižo Gada sērijveida auto balvu.

Par labāko Range Rover nosaukusi ekspertu žūrija, kurā bija dizaina jomas līderi arī no Polestar, Lamborghini, Volvo un Lucid. Viņi izcēla tā minimālisma stilā ieturēto dizainu un veiksmīgo mūsdienīga luksusa apvienojumu ar ikonisku formu, kas jauno auto sasaista ar lielisko 50 gadu mantojumu.

“Mūsuprāt, šis ir vispilnīgāk izstrādātais Range Rover, un to apliecina arī citu zīmolu pārstāvju atzinība,” saka Jaguar Land Rover Baltics mārketinga vadītājs Jakubs Brodevičs.

Novērtēts par tīru formu un eleganci

Novērtēts par tīru formu un eleganci

Car Design News ir vadošais informācijas, ieteikumu un apskatu avots auto dizaineriem visā pasaulē, un gadagrāmatu Car Design Review tas izdod jau devīto reizi. Rūpīgi izstrādātais un augstā līmenī izgatavotais izdevums piedāvā visaptverošu un ārkārtīgi detalizētu pārskatu par gada notikumiem dizainā, dominējošajām tendencēm, inovācijām un jaunumiem, kā arī klajā laistajiem automobiļiem. Grāmatā lasāmi apskati par Gada konceptauto un Gada sērijveida auto, kā arī intervijas ar labākajiem dizaineriem žūristiem. Car Design Review piešķir arī balvu par mūža ieguldījumu nozares milžu attīstībā.

Finālistu sarakstā bija iekļauti auto, kas tirgū laisti no 2021. gada aprīļa līdz 2022. gada septembrim, un piektās paaudzes Range Rover to vidū bija neapstrīdams uzvarētājs.

“Range Rover ir patiesi izcils luksusa SUV. Tā forma iemieso mūsdienīgu greznību, bet elegantās proporcijas un optimizētie apjomi ir mūsu Reductive Design filozofijas izpausme. Šī pieeja tika ieviesta ar Velar 2017. gadā, un tagad tā ir redzama visā Range Rover saimē,” saka Jaguar Land Rover radošais direktors profesors Gerijs Makgoverns.

Novērtēts par tīru formu un eleganci

Jaunajam Range Rover ir tīras un elegantas aprises ar lāzermetinātiem jumta savienojumiem bez šuvēm, vienlaidu stiklojumu un inovatīviem apdares elementiem vietās, kur durvju paneļi savienojas ar logu stikliem. Peldošais jumts ir būtiska Range Rover DNS daļa, savukārt bagāžas telpas divviru durvīm ir apslēpta savienojuma līnija, kas visu paceļ pilnīgi jaunā precizitātes līmenī.

Range Rover ir veidots uz jaunās modulārās garenvirziena arhitektūras (MLA) platformas, kurā izmantoti dažādi metāli. Tāpat tam tiek piedāvāta virkne elektrificētu spēka agregātu, savukārt gaisa pretestības koeficients ir tikai 0,30 – zemākais starp visiem luksusa klases SUV. Žūrijas pārstāvis Sanjups Lī, kas ir Hyundai galvenais viceprezidents un Globālā dizaina centra vadītājs, jauno Range Rover sauc par “vienkāršu, drosmīgu un elegantāko savā segmentā”. Auto atzinīgi vērtē arī cits eksperts – Polestar galvenais dizainers Maksimilians Misoni: “Kā cilvēks, kurš izprot, cik sarežģīti ir saglabāt dizaina tīrību visā izstrādes gaitā, es saku – visu cieņu šim automobilim un tā radītājiem.”

Apbalvotie talanti

Apbalvotie talanti

Range Rover SV un Defender komandas ieguva atzinību arī kategorijā People Awards, kur tās kopīgi saņēma apbalvojumu kā spēcīgākā CMF komanda. Krāsu, materiālu un apdares komandas saņēma balvu par inovatīvajiem materiāliem un krāsām, kas veido spēcīgu un skaidru estētiku un apvieno auto ārējo un iekšējo dizainu.

Tāpat atzinību ieguva Jaguar Land Rover dizainers Kens (Judžjans) Gans, kurš par savu izcilo darbu saņēma Neatklātā talanta balvu. Gans, kurš ir ieguvis maģistra grādu transporta dizainā Koventrijas Universitātē, pārspēja četrus citus lieliskus jaunos dizainerus.

Apbalvotie talanti