Range Rover un Range Rover Sport Euro NCAP drošības testos saņēmuši piecas zvaigznes

RANGE ROVER UN RANGE ROVER SPORT EURO NCAP DROŠĪBAS TESTOS SAŅĒMUŠI PIECAS ZVAIGZNES

Jaunie apvidus luksusauto Range Rover un Range Rover Sport ir radīti, balstoties uz vairāk nekā 50 gadu pieredzi, un demonstrē izcilas apvidus braukšanas spējas, izsmalcinātību un augstākā līmeņa drošību. Nesen tie piedalījās Euro NCAP drošības testos un tagad ir pievienojušies veselai virknei Range Rover modeļu, kas ieguvuši visaugstāko to vērtējumu – piecas zvaigznes. Euro NCAP testos tiek izmantoti stingri drošības protokoli, kas tika ieviesti 2009. gadā, un pēc tiem 2011. gadā tika pārbaudīts arī Evoque.

“Šīs prestižās organizācijas vērtējums ir kā ceļa zīme, kas skaidri un caurspīdīgi norāda uz automašīnas drošības līmeni. No aktīvās drošības sistēmām līdz tehnoloģijām, kas aiztur vadītāja miegainību izraisošus elementus – jaunās paaudzes Range Rover un Range Rover Sport izceļas ar ārkārtīgi stingru pieeju drošībai, un Euro NCAP ekspertu vērtējums to tikai apstiprina,” saka Jaguar Land Rover Baltics mārketinga vadītājs Jakubs Brodevičs.

Gan Range Rover, gan Range Rover Sport pamatā ir jaunā elastīgā modulārā arhitektūra, kas rada stabilu pamatu supermodernām vadītāja palīgtehnoloģijām, kuras nejūtami gādā par atsaucīgu un elegantu braukšanu. Jaunajam Range Rover, kas pieejams četru, piecu un septiņu sēdvietu konfigurācijā, ir līdz pat 50% stingrāka virsbūve nekā tā priekšgājējam, savukārt Range Rover Sport tā ir par 35% stingrāka nekā iepriekš.

Godalgotais Range Rover ieguva 87% bērnu aizsardzības kategorijā un 72% neaizsargāto satiksmes dalībnieku aizsardzībā, savukārt Range Rover Sport saņēma 85% par pieaugušo pasažieru aizsardzību. Abi SUV ieguva 82% vērtējumu par drošības palīgsistēmu kompleksu.

Jaguar Land Rover izpilddirektors produktu tehnoloģiju jautājumos Tomass Millers: “Augstie Euro NCAP rezultāti ir vainagojums smagajam darbam un pieredzei, kas ieguldīta, izstrādājot, projektējot un ražojot transportlīdzekļus, kuri jau vairāk nekā piecus gadu desmitus apvieno lielisku drošību, veiktspēju un greznību. Mūsu spēcīgā jaukto metālu MLA-Flex virsbūves arhitektūra rada stabilu pamatu pašām modernākajām aktīvās drošības sistēmām, piemēram, autonomajai avārijas bremzēšanai, kas aizsargā pasažierus un citus satiksmes dalībniekus. Šie Range Rover modeļi ir īstens tehnoloģisks triumfs.”

Jaunajiem Range Rover un Range Rover Sport ir virkne modernu sistēmu (ADAS), kas palīdz autovadītājam un aizsargā pasažierus. Piemēram, avārijas bremzēšanas sistēma izmanto uz priekšu vērstus radarus un kameras, lai fiksētu transportlīdzekļus, gājējus un velosipēdistus, turklāt tā identificē gan kustību pretī, gan no sāniem. Pats iedarbinot bremzes, auto novērš sadursmi vai būtiski samazina tās sekas.

RANGE ROVER UN RANGE ROVER SPORT EURO NCAP DROŠĪBAS TESTOS SAŅĒMUŠI PIECAS ZVAIGZNES

Abiem modeļiem ir joslas ieturēšanas (Lane Keep Assist) un trajektorijas koriģēšanas sistēma (Emergency Lane Keep Assist), kas ne vien notur automobili braukšanas joslā, bet spēj reaģēt uz citiem satiksmes dalībniekiem.

Ikdienā braucot pa pilsētu, kur nereti jāmanevrē pa šaurām vietām, vai pārvarot sarežģītas vietas bezceļā, lielisks palīgs ir 360 grādu kamera un ClearSight Ground View sistēma, kas ļauj vadītājam redzēt to, kas bez modernām tehnoloģijām nebūtu saskatāms.

Neatņemama Range Rover un Range Rover Sport drošības kompleksa daļa ir modrības uzraudzība. Ja vadītājs nereaģē uz vairākiem audiovizuāliem signāliem, sistēma automātiski ieslēdz avārijas gaismas un aptur transportlīdzekli.

RANGE ROVER UN RANGE ROVER SPORT EURO NCAP DROŠĪBAS TESTOS SAŅĒMUŠI PIECAS ZVAIGZNES

Līdzās adaptīvajai kruīza kontrolei, stūrēšanas un parkošanās asistentiem, kas Range Rover īpašniekiem ir ierasti un labi pazīstami, izcelšanas vērta ir arī preventīvā balstiekārtas sistēma. Ja rodas sadursmes risks ar priekšā braucošu transportlīdzekli, sistēma automātiski ieslēdz balstiekārtas dinamisko režīmu, tādējādi palīdzot vadītājam precīzāk un ātrāk veikt izvairīšanās manevrus.

Range Rover un Range Rover Sport ir pieejami arī ar Cabin Air Purification Pro – novatorisku sistēmu, kas salona gaisa kvalitāti paceļ jaunā līmenī. PM2,5 filtrācija un Nanoe™-X tehnoloģija ne tikai palīdz ievērojami samazināt smakas, baktērijas un alergēnus, bet arī uzlabo labsajūtu un labāk saglabā koncentrēšanās spējas, uzraugot CO₂ līmeni un pēc vajadzības salonā pati ievadot svaigu gaisu no ārienes. Augsta CO₂ koncentrācija rada miegainību, tāpēc sistēma proaktīvi gādā par optimālu autovadītāja modrību.


Vairāk informācijas

Land Rover kouminkāciju agēntūra Latvijā Velocita: [email protected]

Land Rover sociālo tīmekļu kanāli:

Facebook: https://www.facebook.com/LandRoverLatvija

Instagram: https://www.instagram.com/landrover_latvija/