Būsim ļoti pateicīgi, ja Jūs palīdzētu mums uzlabot mūsu mājas lapu un atrastu laiku, lai aizpildītu īsu aptaujas anketu?

Land rover

AUTOMOBIĻU RAŽOTĀJA JAGUAR LAND ROVER AR 3D PRINTERI IZGATAVOTAIS SUNS ĶEPAS MODELIS PALĪDZĒJA PĀRLIECINĀTIES, KA JAUNIE AUTOMOBIĻI IR LIELISKI PIEMĒROTI MĀJDZĪVNIEKU MĪLĒTĀJIEM

AUTOMOBIĻU RAŽOTĀJA JAGUAR LAND ROVER AR 3D PRINTERI IZGATAVOTAIS SUNS ĶEPAS MODELIS PALĪDZĒJA PĀRLIECINĀTIES, KA JAUNIE AUTOMOBIĻI IR LIELISKI PIEMĒROTI MĀJDZĪVNIEKU MĪLĒTĀJIEM

Automobiļu ražotājs Jaguar Land Rover ar 3D printeri izgatavoja unikālu suns ķepas modeli, kas inženieriem palīdzēja izvērtēt nākamo automobiļu modeļu krāsas slāņa izturību.

Šajā eksperimentā piedalījās Labradoras retrīvera sugas suns vārdā Yogi, savukārt izmēģinājumam tika izvēlēts jaunais Land Rover Defender

Ķepas modelis RoboYogi tika izmantots, lai izvērtētu aizmugurējā bufera krāsas slāņa izturību pret suns ķepu atstātajiem skrāpējumiem. Eksperimenta rezultāti atklāja, ka krāsas slānis saglabāsies nesabojāts vismaz desmitgadi, tādēļ var apgalvot, ka Jaguar un Land Rover automobiļi ir saprojektēti, ņemot vērā suņu audzētāju vajadzības un dzīvesveidu.

Dienesta šķirnes suņu audzētavas iemītniekam, Labradoras retrīverim vārdā Yogi nācās dažas reizes ielēkt jaunā Land Rover krosovera bagāžniekā un izlēkt no tā. Ikviens suns solis tika fiksēts izmantojot svara sensorus. Iegūtie dati pētījuma komandai ļāva salīdzināt šī reālos apstākļos veiktā eksperimenta rezultātus ar tiem, kas tika iegūti, izmantojot ķepas modeli RoboYogi. Vācot sākotnējos datus, tika ņemtas vērā vidēja izmēra suns veiktās kustības, iekāpjot bagāžniekā un izkāpjot no tā, kā arī ķepu spilventiņu un nagu radītais spiediena spēks.

Apkopojot sākotnējos datus, pēc deviņus gadus vecā Labradoras retrīvera Yogi ķepas parauga tika izgatavots 3D ķepas modelis ar spirāles mehānismu, garantējot īstas nagu kustības un vienmērīgu svara sadali uz bufera. Šis spirāles mehānisms ir arī ekonomiski efektīvs, jo pie tā stiprināmie nagi ir ļoti viegli nomaināmi.


Tagad automobiļu ražotājs Jaguar Land Rover izmanto šo gluži vai īsto suns ķepu, veicot standarta 5000 ciklu skrāpējumu testu, kura laikā ar ķepas modeli RoboYogi tiek veikti desmit ieskrāpējumi nejaušās vietās uz izmēģinājuma paneļa, un viens garenisks skrāpējums – vienā paneļa pusē. Vēlāk procedūra tiek atkārtota.

Pateicoties īpašajam jaunā Land Rover Defender krosovera bagāžnieka dizainam, t.i., bagāžnieka durtiņām ar sānos fiksējamām eņģēm un lēzenajam aizmugurējam buferim, uz kura suns var uzkāpt, tika nolemts, ka šis modelis ir lieliski piemērots eksperimentam.

Jauno pētījuma metodi izveidoja vairākas automobiļu ražotāja Jaguar Land Rover ekspertu komandas: materiālu inženierijas, aditīvās ražošanas un robotu inženierijas komanda.

Projektējot Land Rover automobiļus, sevišķi liela uzmanība tiek veltīta mūsu četrkājaino draugu komfortam un drošībai, tādēļ automobiļu ražotājs modelim Discovery ir paredzējis dažādas suņu mīļiem paredzētas pakotnes (angļu val. Pet Packs) un komplektācijas daļas, piemēram, pilna garuma bagāžnieka nožogojumu, gumijas paklājiņu bagāžas nodalījumam un bagāžnieka ieliktni.

Jaguar Land Rover aditīvās ražošanas centrs gada laikā saražo vairāk kā 80 000 dažāda pielietojuma automobiļu daļu. Tās tiek izmantotas funkcionālu prototipu, dizaina maketu, automobiļu konstruēšanas rezerves komponentu un fiksēšanas daļu ražošanai. Automobiļu koncerns Jaguar Land Rover 3D printerus izmanto arī tirdzniecībai paredzētu automobiļu daļu ražošanai, un Jaguar XE SV Project 8 – viens no efektīvākajiem Jaguar līdz šim radītajiem automobiļiem – ir pirmais modelis, kura ražošanai tiek izmantotas tādas daļas. 

© Inchcape Motors Finland Oy

Būsim ļoti pateicīgi, ja Jūs palīdzētu mums uzlabot mūsu mājas lapu un atrastu laiku, lai aizpildītu īsu aptaujas anketu?

Land rover